Choď na obsah Choď na menu
 


Srdce draka - 1. - 2. kapitola

11. 9. 2009

1. kapitola

 

Článok v novinách

 

Obrázok Hermiona vstala v to májová ráno skoro. Zobudili ju zlatisté slnečné lúče, ktoré jej prenikali pomedzi zatiahnuté závesy a pošteklili ju na tvári. Ani túto noc nemala pokojný spánok. Bolo to už dávno, čo naposledy užila elixír proti Bezsennému spánku. Nechcela a nemohla ho užívať pričasto. Vedela, že inak by sa od neho mohla stať závislá. A napokon, jej strašidelné sny, ktoré ju mátali po nociach, stratili na svojej niekdajšej intenzite. Teraz to boli iba šedivé, vyblednuté, nešťastné spomienky, pripomínajúce jej chvíle bolesti a straty nad milovanými rodičmi. Včera mali ôsme výročie úmrtia a ona sa s ich stratou ešte stále nevyrovnala, hoci si už prestala pripisovať vinu za tú nehodu. Pravda bola, že za všetko mohol opitý vodič protiidúceho auta. Kto by to bol povedal, že s nimi po návrate z Austrálie strávi necelý mesiac?

Zložila nohy z postele a pomaly sa odšuchtala do kúpeľne. Vlastný obraz v zrkadle sa jej nezdal ničím výnimočný. Znova kruhy pod očami a unavená tvár. Šibalské iskri v očiach, ktoré tam kedysi mala už dávno vyhasli. Nemali viac prečo a pre koho žiariť.  

Umyla a obliekla sa celkom mechanicky, bez dlhšieho premýšľania, čo si na seba vezme, alebo či vôbec má, či nemá použiť make-up. Alebo aký si dnes spraví účes. Tým sa prestala zaoberať už pred istým časom. Napokon, veľa práce jej to aj tak nedalo. Bola od prírody pekná, hoci si nikdy nemyslela, že je nejaká krásavica, ale bolo očividné, že jej jemná pleť nepotrebuje na prikrášlenie kozmetické prípravky. Nech si obliekla hocičo, nikdy nevyzerala tak zle, aby sa za seba musela nebodaj hanbiť a či si vlasy nechala rozpustené, alebo ich vypla na temeno hlavy, či zviazala do chvosta, pristalo jej to všelijako.

Do práce prišla ako zvyčajne, premiestniac sa kozubom priamo na ministerstvo. Nastúpila do výťahu spolu s ďalšími kolegami, pozdraviac pár známych. Keď sa dvere výťahu automaticky zatvárali, strčil do nich ruku na poslednú chvíľu mladík s tmavými, nepoddajnými vlasmi a ona sa musela pousmiať. V poslednej dobe sa mu stávalo akosi pričasto, že zaspával.

„Ahoj Harry,“ pozdravila ho, keď sa ospravedlňujúc ostatným natlačil do výťahu i on.

„Ahoj, Hermiona,“ odvetil s úsmevom na perách.

„Zaspal si?“ opýtala sa, čo bolo hneď zjavné a on unavene prikývol.

„Veru zaspal. Lily sa v noci ešte stále budí. Ginny je pri nich celý deň a tak sa jej snažím pomáhať ako viem, hoci za cenu toho, že ráno zaspávam. Žiaľ. Nemôžeme sa dočkať chvíle, keď Lily konečne celú noc prespí. Je to vyčerpávajúce.“

Hermiona sa zhovievavo usmiala. Harry sa s Ginny vzali hneď po tom, ako ukončil svoj aurorský výcvik. Za tých osem rokov, čo ubehli od skončenia školy stihli splodiť tri zdravé a nádherné deti. Čo mala ona? Len svoju prácu a zas len prácu.

Konečne vystúpili a mohli sa nadýchnuť relatívne čerstvého vzduchu. Nad hlavami im presvišťali levitujúce správičky na rôznofarebných pergamenoch v tvare šípok i lietadielok, ak sa tu niekto odvážil trochu rozveseliť a ukázať svoju kreativitu, znudený tonami papierovačiek.

„Aby som nezabudol, mám ťa od Ginny pozdraviť a pozvať ťa na večeru,“ povedal a zamračil sa, keď videl, že chce namietnuť. „A mám ti odkázať, že odmietnutie neprijíma. Takže nemáš na výber.“

„Asi nie,“ hlesla zamyslene. Naozaj dlho u nich nebola a nebolo by zdvorilé odmietnuť ďalšie pozvanie. Okrem toho, bola krstnou mamou všetkých troch malých Potterovcov a aj ich dlho nevidela a cnelo sa jej za nimi. „Tak dobre, rada prídem.“

„Fajn, čakáme ťa o siedmej,“ povedal Harry a hneď na to jej zamával pred nosom výtlačkom z novín. „Už si ich čítala?“

„Nie, prečo?“ opýtala sa a vzala si ich do ruky, keď jej ich podal.

„Teda nevieš ani o tom, že Malfoyova snúbenica je mŕtva,“ skonštatoval sucho a Hermiona vytreštila oči.

„Čože?“ zhíkla a rýchlo roztvorila Denného proroka, očami hltajúc najnovší článok o ich niekdajšom najmenej obľúbenom spolužiakovi zo slizolinskej fakulty.

„Druhá záhadná smrť! Malfoy prišiel o snúbenicu!“ Titulky v novinách boli viac ako výrečné. Hermiona sa pohrúžila do článku.

„Vo vile Malfoy Manor vládne smútok. Alebo je to len dobre zohrané predstieranie? Pred dvomi rokmi stratil pán Draco Malfoy svoju manželku a teraz snúbenicu, za rovnako nejasných udalostí. Hoci príčina smrti nie je jasná, v pitevnej správe sa uvádza zlyhanie srdca. Ako sa nám podarilo vypátrať, slečna Hestia Glenwoodová však netrpela kardiologickými zdravotnými problémami. Kde je teda pravda? Skrýva sa za maskou mladého muža úprimne trúchliaci muž, alebo ...?

Peter Crenshaw.“

„On si ho dovolil označiť ako vraha?“ divila sa, nevychádzajúc z úžasu, hoci to redaktor nenapísal priamo, všetko k tomu smerovalo. Nebolo to síce prvý raz, keď verejne osočovali Malfoyovcov, ale s Dracovým menom sa zatiaľ nespájal žiaden škandál. Dokonca ani po smrti prvej manželky.

„Veru, aj ja som bol prekvapený, ale ten autor článku je známy tým, že ide i cez mŕtvoly, ako sa vraví. Nechcel by som byť ani za nič v Malfoyovej koži. Čo je však horšie, musíme celý prípad v čo najkratšom čase prešetriť a uzavrieť. Malfoy si podľa našich informácií našiel novú priateľku. Verejnosť sa začína búriť a dožaduje sa spravodlivosti. Zrejme sa im zapáčilo obdobie mieru a pokoja, po páde lorda Voldemorta.“

„Myslíš si, že by v tom mohol mať prsty?“ Zamračila sa a jej jemne klenuté obočie gaštanového odtieňa sa stiahlo nad očami, v ktorých sa usadil zádumčivý výraz.

„Práveže si nie som istý. Poznáš ho tak ako ja. Zo školských čias naňho nemám veľmi dobré spomienky, ale ... mal čas zmeniť sa. Oženil sa a počul som, že svoju prvú manželku naozaj miloval. Prečo by ju zabíjal?“

„Zo žiarlivosti?“ ozvala sa, žmúriac na fotku mladého muža s nečitateľným výrazom v tvári. Jeho oči boli presne také chladné ako si ich pamätala.

„Neviem,“ pokrčil plecami. Keď sa dostal k dverám svojej kancelárie nerozlúčil sa s ňou, ale pozval ju na kávu. Bol rád, že tento problém môže prebrať s niekým nestranným. Jeho vedúci mal totiž na rodinu Malfoyovcov svoj vyhranený názor, ktorý nemienil vôbec skrývať. Našťastie, ten tu zatiaľ ešte nebol.

„A čo chceš robiť? Pôjdeš za ním a opýtaš sa, či je pravda to, čo napísal Crenshaw v Dennom prorokovi, alebo naňho použiješ Veritaserum pri klasickom vypočúvaní?“ Hermiona zložila noviny a sadla si na stoličku, zatiaľ čo Harry chystal hrnčeky, sypal do nich pomletú kávu a zalieval ich vriacou vodou.

„Nie, treba to spraviť nenápadne. V podstate som premýšľal nad tým, že by bolo najlepšie infiltrovať sa do ich domu.“

„Chceš ho nechať špehovať? Kým?“ zvolala prekvapene.

„Ešte to nemám premyslené do detailov, ale pozri sa na zadnú stranu. Číslo dvadsať šesť. Je tam malý inzerát.“

Hermiona nalistovala v novinách stranu, ktorú jej kázal a prečítala si stručný inzerát. Draco Malfoy zháňal opatrovateľku pre svojho syna.

„Myslel som, že by nebolo zlé, keby som tam vyslal nejakú kolegyňu v úlohe guvernantky. Takto by sa tam mohla ľahko pohybovať a zistila by možno viac ako by sme potrebovali.“

„Nápad to nie je zlý, ale čo keby ju neprijali?“

Harry sa zasmial. „Hermiona, do toho domu sa nik nepohrnie, to mi ver. Naša kandidátka bude mať viac ako voľnú cestu. Bude mať zaručený úspech. Draco musí byť zúfalý a vezme hocičo.“

Prikývla.

Keď večer dorazila do Godrickovej úžľabiny, v žalúdku pocítila akési chvenie. Napokon však zahnala všetky obavy a zaklopala na dvere domu Potterovcov. Otvorila jej Ginny a srdečne ju objala.

„Tak rada ťa vidím,“ šepla spokojne a pobozkala kamarátku na obe líca.

„Ahoj Ginny, aj ja sa teším, že som tu,“ riekla Hermiona a myslela to úprimne. Vzápätí sa k nim prirútil malý James a Albus Severus, ktorý brata so smiechom nasledoval. Oboch ich vyobjímala a vybozkávala.

„Chýbala si im, dlho si sa neukázala,“ vyčítala jej mierne Ginny, odbremeniac Hermionu od svojich synov, ktorí sa po nej s radosťou vešali.

V dverách obývačky sa objavil i Harry, ale len preto, aby mohol svojich chlapcov ísť uložiť do postelí. Bol najvyšší čas. A oni sa aspoň budú môcť pokojne pozhovárať. Keď sa k nim vrátil, práve prestierali stôl.

„Písal nám Ron,“ hlesla Ginny medzi rečou a Harry zastal na chodbe, premýšľajúc, či nie je nevhodné tam teraz vpadnúť.

„Mhm,“ zamrmlala Hermiona. „Ako sa má?“ opýtala sa, ale bolo to len zo zdvorilosti a preto, že ho spomenula.

„Dobre. Čakajú dieťa.“ Ginny pozrela skúmavo na Hermionu. „Už si mu odpustila?“ opýtala sa po dlhšej odmlke, ale Hermiona jej neodpovedala.

„Ja viem, že to nie je moja vec, čo sa medzi vami stalo, ale ...“

Harry už nechcel čakať. Vpadol dovnútra s úsmevom na tvári, aby zabránil najhoršiemu. Nechcel, aby sa pohádali tak ako naposledy. Hermiona zrejme ešte stále na Rona nezabudla a len Merlin vie, kedy sa jej srdce uzdraví z ďalšieho sklamania. Dosť bolo už to, že ju poznačila smrť rodičov tak krátko po ich návrate.

Hermiona ho privítala s úľavou, ktorá sa jej odrazila v tvári, len čo vošiel. „Tak čo? Našiel si niekoho, kto bude ochotný infiltrovať sa do Malfoy Manor?“ vyzvedala, sadajúc si za stôl, kým Ginny obdarila Harryho ospravedlňujúcim pohľadom a začala servírovať ľahkú večeru.

„Žiaľ nie. Je to ťažšie ako som si myslel. Nikto zo zamestnankýň nie je ochotný dobrovoľne tam ísť. A ani pod nátlakom. Skúšal som všetko,“ mykol plecami. „Asi budem musieť vymyslieť iný plán.“

Večera prebehla vcelku v pohode. Až na tú Ginninu zmienku o jej bratovi sa Hermiona cítila príjemne. Čoraz viac sa zaoberala myšlienkou na to, že Draco Malfoy je možný vrah a pravdepodobne chystá ďalšiu vraždu. Veď Harry vravel, že má novú priateľku, či nie? Vedela o ňom dosť na to, aby ho za takého vraha považovala, ale ... Naozaj ním mohol byť? Nemyslela si, že by bol až taký hlúpy a vraždil by na počkanie, zvlášť, keď ho mohli ľahko odhaliť. Veď aj tak všetko podozrenie padlo teraz len a len naňho. V tom dostala nápad. Podišla ku kozubu, vhodila don letax, zamrmlajúc Harryho adresu a len čo plamene ohňa zozelenali, strčila do kozuba hlavu.

„Harry? Harry, si tu?“ ozvalo sa z kozuba a mladý muž zohnutý nad papiermi za dubovým písacím stolom vzhliadol spoza kopy pergamenov.

„Hermiona? Deje sa niečo?“ opýtal sa starostlivo, keď si kľakol pred kozub.

„Pôjdem tam ja. Viem, že to zvládnem. Pôjdem do Malfoy Manor za guvernantku.“

 

2. kapitola

 

Guvernantka

 

„Hermiona, ty si sa zbláznila!“ trval na svojom Harry, keď ho na druhý deň skoro ráno navštívila doma. „Nemôžeš to myslieť predsa vážne!“

„A prečo nie? Harry! Je to skvelé riešenie! Ver mi,“ snažila sa ho presvedčiť o návrhu, ktorý mu včera načrtla prostredníctvom kozuba.

„To neprichádza do úvahy!“

„Do kotla! Harry Potter, premýšľaj predsa! Chcem ti pomôcť!“

„Ale za akú cenu?“ zvýšil hlas, no ona pred ním necúvla ani o piaď. Harry klesol nazad do kresla za svojim pracovným stolom, zatiaľ čo ona sa dlaňami oprela o jeho pracovný stôl a odhodlane mu pozrela do očí.

„Preberme si fakty, dobre?“ povedala pokojným hlasom. „Potrebuješ vyšetriť tie vraždy. Obe, nie jednu. Potrebuješ, aby si Malfoya pristihol skôr, ako ublíži ďalšej naivnej obeti. A ak sa nemýlim, a ja sa zaručene nemýlim, nemáš nikoho, kto by bol ochotný sa podujať na spomínanú úlohu guvernantky. Je tak?“

„Iste, ale ...“

Nenechala ho dohovoriť. „Myslím si, že je to skvelý plán a ty by si mal byť rád, že som ochotná sa na to podujať, nie ma od toho odhovárať. Prisahám, že nenájdeš pre túto úlohu lepšiu špiónku, ako budem ja!“ Zdvihla hrdo bradu a vypäla hruď.

„Hermiona, pre Merlina, čo to nechápeš, alebo to nechceš pochopiť?“ opýtal sa zničene. Táto ich rozprava neviedla absolútne k ničomu. „Je nebezpečný! Môže sa stať milión vecí ... Môže ťa odhaliť a zabiť skôr, ako stihneš pomyslieť na to, kde máš svoj prútik.“

„Malfoy?“ zasmiala sa, ale bol to čudný smiech. „Harry, nežartuj.“

„Prečo tam chceš tak silou – mocou ísť?“ opýtal sa odrazu a prešpikoval ju svojimi zelenými očami, akoby jej chcel zröntgenovať myseľ.

Hermiona sa na chvíľu odmlčala. „Chcem dokázať, že nie je taký dokonalý ako si všetci myslia. Chcem byť pri tom, keď padne tvárou do prachu a chcem to byť ja, kto ho dostane na kolená! Za všetky tie urážky, ktoré sa mi od neho počas školy dostávalo, za všetko, čím sme si kvôli nemu museli prejsť.“

„Hermiona? Z toho zaváňa pomstychtivosť a zaujatosť. A to nie je dobré pri vyšetrovaní vraždy. Okrem toho, stále zabúdaš na jedno.“

„A na čo?“

„Čo ak je naozaj nevinný,“ podotkol a ona sa pri tej myšlienke zarazila. Na toto ani len nepomyslela.

„Nemôže byť. Určite nie a ja to dokážem. Harry, prisahám, že budem čestná. Ak je ...“ ťažko sa to i vyslovovalo, „ak je naozaj nevinný, dokážem jeho vinu a možno vypátram skutočného vraha. Ale ak je vrahom on, chcem to byť ja, kto ho usvedčí.“

Harry na ňu dlho bez slova hľadel, potom vstal z kresla a začal premeriavať miestnosť krátkymi krokmi, kým sa k nej neotočil.

„Ako to chceš urobiť, aby ťa nespoznal?“

„Predsa všehodžús,“ odvetila s úsmevom, lebo vedela, že Harry je na najlepšej ceste privoliť. „Na svojom oddelení máš jednu slizolinčanku. Volá sa Pollyfaxová. Tuším Polly.“

Harry prikývol. Celkom presne vedel o koho sa jedná. Polly Pollyfaxová patrila k jedným z najstarších čarodejníckych rodín, no neboli žiadny boháči. I preto mohol ten trik s guvernantkou zabrať.

„Už som si pripravila i odporúčania,“ povedala akoby nič. „Bude mi stačiť jej ústny súhlas, že nespraví nič, čo by ohrozilo misiu a pár jej vlasov. Tak? Čo ty na to?“

Harry stále nebol rozhodnutý. „A ty si myslíš, že ťa nespozná ani podľa hlasu?“

„Pochybujem. Malfoy bol vždy ... no tupec,“ povedala, pokrčiac plecami.

„Merlin!“ zvolal Harry. „Tak dobre, ale ak sa ti niečo stane, bude to len a len tvoja vina, pretože ťa mám príliš rád, aby som ti dokázal odmietnuť i niečo také bláznivé a okrem toho, je pravda, že potrebujem pomoc.“

Hermiona šťastne vykríkla a padla mu okolo krku. Rozšafne ho pobozkala na líce. „Nebudeš ľutovať, prisahám,“ zvolala.

„Lenže ja už ľutujem,“ zahundral, no ona si ho nevšímala.

***

Hermiona sa vrátila domov. Bola spokojná, že znovu dosiahla svoje, ale i pre zmenu trochu vystrašená, pred touto neľahkou úlohou.

„Najprv sa potrebujem upokojiť,“ povedala nahlas, keď uprela svoj zrak na vlastné, chvejúce sa ruky a s tými slovami odišla do kuchyne, kde si pripravila medovkový čaj, dobrý na povzbudenie jej rozcuchaných nervov. Zatiaľ, čo ho pila, hľadiac von oknom do svojej malej záhrady uvažovala, čo všetko bude potrebovať, čo by si mala zbaliť a čo od nej asi tak bude Malfoy ako od guvernantky vyžadovať. Prvoradé boli odporúčania a tie už mala pripravené. Urobila to ešte včera v noci, hoci nemohla dopredu tušiť, ako to celé dopadne. A samozrejme, že išlo o falzifikáty, ale na nerozoznanie od tých pravých. Podľa informácií v nich precestovala celé Anglicko, časť Írska, vrátane Škótska, kde učila sedem rokov deti z vplyvných rodín a dúfala, že Malfoy nikoho z nich poznať nebude, aby si to mohol overiť.

Rodokmeň Polly Pollyfaxovej jej zaručoval čistokrvnosť a teda i najlepšie podmienky pre prijatie na tú pozíciu. I ona dobre poznala Polly. Bola od nej o rok mladšia a nižšia nie o viac ako o päť centimetrov. Mala rovnako hnedé oči ako Hermiona, no na rozdiel od nej mala krásne, havranie vlasy, dlhé, lesklé a rovné, ktoré jej závidela nejedna dievčina. Polly mala peknú a súmernú postavu, skoro ako Hermiona. I preto si vybrala ju a nie Delianu Humfryovú, ktorá bola nižšej a plnšej postavy. Pri Polly mohla mať istotu, že si kvôli tejto úlohe nebude musieť obnovovať šatník.

Bola zbalená v priebehu dvoch hodín. Stačilo len poslať správu o žiadosťou o prijatie na ponúkané miesto a dohodnúť si potrebné podrobnosti s Harrym.

***

Mladý, vysoký muž prešiel vstupnou halou takmer nehlučne. Pri vstupe do domu podal svoj čierny plášť a vychádzkovú palicu domácemu škriatkovi, zavrčal, aby ho nik a nič nerušilo a zatvoril sa dverami pracovne. Zvalil sa do kresla za pracovným stolom a na malú chvíľu si schoval bledú tvár v dlaniach. Bol taký unavený ... Cítil sa príšerne staro. Akoby mu posledné dva týždne pridali aspoň po desať rokov. Keď sa s hlbokým výdychom oprel o operadlo koženého kresla, privrel na malú chvíľu oči.

Celý jeho doterajší život bol ako začarovaný kruh. Alebo ešte horšie. Bludisko, z ktorého sa nevedel dostať. Bol rád, že jeho rodičia vzali Scorpiusa na pár dní k sebe, lebo on plánoval len jedno. Spiť sa do nemoty. Ako na potvrdenie svojich najpochmúrnejších myšlienok mávol prútikom k barovej skrinke a už k nemu vzduchom plavne letela krištáľová karafa s pohárom. Nalial si poriadnu dávku a zdolal ju tromi dúškami. Alkohol mu rozpálil vnútornosti akoby to bola rozžeravená láva, ktorú prehltol.

Pohľadom zavadil o fotku svojej manželky, osadenú v striebornom ráme, ktorú mal na stole. Cez jeden rožtek bol prehodená čierna stužka. Keď sa k nej natiahol, aby pohladil fotku skrytú za sklom, prsty sa mu triasli.

„Do kotla, čo sa to stalo? Asteria,“ zavzdychal a znova si naplniac pohár ho do seba na počkanie vyvrátil.

Vôbec to nechápal. Očami prepálil novinový plátok pokrčený do gule, hodený pri kozube. Znova sa o ňom písalo. Nevadilo by mu to, keby ten kretén Crenshaw nenaznačil, že by mohol byť vrahom. Aj tak je podozrivý číslo jeden a vedel, že sa s tým musí zmieriť, lebo ho neminú vypočúvania a teda zrejme ani stretnutie s Potterom. Nevedel, čo z toho je momentálne horšie. Vždy sa o ich rodine písalo a v súvislosti s rôznymi vecami, ale nikdy nikto nespojil jeho meno s vraždou. Dokonca s dvoma. Skoro sa zasmial, keď si pomyslel, že ho obviňujú zo smrti vlastnej manželky. No čo mohol v takom prípade iné, ako potužiť sa poriadnou dávkou alkoholu? Aspoň pre dnešnú noc ...

Sám netušil ako sa v noci dostal do postele, ale keď ráno začul tlmené klopanie na dvere, zastonal, skrútiac sa na posteli s poriadnymi bolesťami hlavy nadávajúc si do bláznov. Nikdy nepil, nebol na alkohol zvyknutý v takom množstve a bolo mu nesmierne zle. Lenže klopanie neustávalo. Prehodil na seba smaragdovo zelený župan, ktorý si ledabolo zaviazal a ráznymi krokmi, preklínajúc v duchu svojich domácich škriatkov sa náhlil ku dverám.

„Kde do trolla sú, keď ich potrebujem!“ hromžil hundrajúc si popod nos. Klopadlo sa znova ozvalo a on mal dojem, že mu pukne hlava vo dvoje. „Do pekla, veď už idem!“ zaručal ako zranený lev a otvoril dvere ráznejšie ako mal v úmysle a azda i preto neznáme dievča cúvlo o krok vzad a nebezpečne sa zakymácalo na najvyššom schode. Bez najmenšieho otáľania sa po nej načiahol, aby nespadla jeho vinou. Ešte i toto by mu pripísali na vrub!

„Kto ste?“ zamračil sa na ňu a nedbal na to, že dievča stále objíma okolo pása, pritúskajúc si ho k svojmu telu.

Neznáma zvraštila nos, keď ju ovanul jeho dych páchnuci stále alkoholom a pohľadom skĺzla po jeho postave. Celkom zabudol, že má na sebe župan.

„Ak ma pustíte, predstavím sa vám,“ požiadala ho, očividne sa nedala odradiť jeho mierne zúrivým tónom hlasu.

Draco sa akoby po jej slovách spamätal a uvoľnil zovretie, pričom si to neznáme dievča vydýchlo, napravilo si plášť a pozrelo mu priamo do očí.

„Som Polly Pollyfaxová a prišla som sa uchádzať o miesto guvernantky, pane,“ povedala, snažiac sa zo všetkých síl ovládajúc tón svojho podráždeného hlasu.

„Slečna ...“ hľadel na ňu, akoby spadla z mesiaca, „Pollyfaxová?“ Niečo mu to meno vravelo, ale nevedel si presne spomenúť, čo to bolo.

„Správne, pán Malfoy. Včera som vám posielala správu po svojej sove,“ odvetila a kriticky si ho premerala pohľadom.

Vôbec netušil odkiaľ ho pozná, pretože on ju v živote nevidel, ale na tom nezáležalo. Zrejme i ona čítala ten článok v novinách, kde sa objavila i jeho fotka a tak mohol byť len rád, že sa tá mladá žena vôbec unúvala do domu nádejného vraha.

„Ach, iste, spomínam si, poďte ďalej,“ mrmlal, pritiahnuc si župan tesnejšie k telu, akoby si uvedomil nevhodnosť svojho odevu až teraz.

Poslúchla a vošla do priestrannej haly. „Počkajte prosím,“ požiadal ju a na kohosi zakričal. Keď sa o chvíľu objavilo päť domácich škriatkov, pochopila.

„Kde ste boli?“ opýtal sa ich a jeho hlas znel trochu podráždene.

„Pán nás včera v noci poslať do horúcich pekiel, pane,“ zapišťal najstarší škriatok a uklonil sa. „My sa mať vrátiť, až ráno. Vy sa nepamätať?“

Draco bol v rozpakoch. Oblečený v župane, s výzorom ako po fláme, s páchnucím dychom a naťahujúc sa s domácimi škriatkami ... Mohol jasať od radosti, že tá slečna Pollyfaxová odtiaľ neutiekla.

Hermiona si ho prezerala skúmavým pohľadom a v duchu krútila hlavou. „Prečo som sa vlastne na toto dala?“

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Tria

(Tessa, 16. 9. 2009 15:51)

a čo by si robila ty, keby ťa obvinili z dvojitej vraždy? :D chudáčik dráčik - ak boh dá, dnes bude ďalšia kapitolka
- ale keďže si bola taka zlatunka a dala mi link na super stránku, neviem sa odtrhnúť od príbehov ... včera som začala čítať nový - AaI :D

:-D

(Tria, 16. 9. 2009 12:26)

Nemozem si pomoc, ale nemozem sa prestat smiat
:-D
:-D
:-D
Krasny obraz o sebe podal Draco...ale on urite bude iny...vsak uvidime...

hmm

(Tereza, 16. 9. 2009 10:38)

zajimavy namet.. zacatek se mi libi.. tesim se na pokracovani :)

Je to čím dál zajímavější!

(Marti, 15. 9. 2009 7:45)

Ale nevím nevím, jestli mnoholičný lektvar (všehodžús), je to správné řešení? Nebude s tím mít problémy, když se bude muset spoustu času věnovat Scorpiusovi? Jsem zvědavá, jak tohle vyřešíš...

8-/

(Tria/Triana, 14. 9. 2009 9:43)

(to su moje dve prezyvky na nete, Triana pisem iba na kizi)
No nase obavy sa vyplnili.
Tess je zahlbena v citani
:-D
Ja niesom ani proti, lebo viem ako mna uchvatila poviedka SDM a kolkokrat som sa nevedela od nej odtrhnut, kym som nedocitala celu kapitolu. Takze si pekne uzi citanie a potom sa tu ku nam "vrat"
:-)

supeeer!

(Marti, 12. 9. 2009 19:38)

Kdysi už jsem začala číst povídku, ve které Hermiona nastoupila k Dracovi jako vychovatelka (i když motivy byly trochu jiné), bohužel povídka zůstala nedokončená... Jsem ráda, že jsi začala psát další povídku s tímto párem, a doufám, že na kizi.sk nestrávíš moc času a tahle povídka bez konce nezůstane!!! :)))) A neboj, dokud "blázníš" tímhle způsobem, tak my jsme jenom rádi!!!

Perfektné

(Leannka, 12. 9. 2009 13:34)

Milujem Dramione..výborná zápletka..netrpezlivo očakávam pokračovanie...

kizi som už prečítala všetky poviedky okrem slash- moc to nemám rada..je to úžasná stránka.

ale nečítaj moc lebo ja a isto ešte veľa ludí netrpezlivo čaká na kapitoly:)

Tria

(Tessa, 12. 9. 2009 11:09)

presne toto čítam ... od včera som sa prepracovala po 24 kapitolu a je to fakt skvelé :D

TESSA,

(soraki, 12. 9. 2009 7:33)

nejdříve jsem myslela, že pokračuješ a že budeš navazovat na Dračí pečeť, ale i tohle vypadá skvěle, jak ty to holka děláš... a jestli bude dnes kapitola i k SS a taj. SH, budu jen ráda :-D

A na kizi.sk strávíš hóóóóódně času, až mě jímá strach, že nebudeš mít čas na psaní :-D

:-)

(Tria, 11. 9. 2009 22:09)

http://hp.kizi.sk/
Treba to dat bez toho www (niesom odbornik neviem preco)

Ale tak ti poviem, ze na tej stranke stravis vela skveleho casu.
Vrelo odporucam. Pribehy su vacsinou Dramione.
Je tam aj jeden slash - perfektny...plny humoru, komickych situacii, nadhernych hlasok, skvelych postrehov...vola sa Saving Draco Malfoy.

Kde na to všechno berete čas?

(KacabaM, 11. 9. 2009 21:05)

Ani se mi nechce věřiž, že chodíš do práce, píšeš tohle všechno sama a ještě stíháš sledovat a číst povídky jinde.
Já už stíhám máloco, čtu už jen některé Tvoje povídky, na www.potter.sk už mám dokonce velký skluz...
Novou povídku samozřejmě vítám. Díky!

Tria - je tá adresa stránky správna?

(Tessa, 11. 9. 2009 20:22)

vyhadzuje mi megaclik ... ???

Tria

(Tessa, 11. 9. 2009 20:21)

nepoznám, ale dik - už aj tam fičím ... mimochodom, na kapitolke sa práve pracuje ... možno zajtra bude

Ked zboznujes DM/HG

(Tria, 11. 9. 2009 20:14)

Poznas stranku www.hp.kizi.sk ?
Su tam preklady uzasnych poviedok.

:-D

(Tria, 11. 9. 2009 20:03)

:-D
Tak taketo blaznovstvo my vadit nebude :-D
Tiez zboznujem tento par...a napad sa mi paci...som zvedava co to bude.
Len by som chcela vediet, kedy bude dalsia kapitola s SS a tajomstvo Stonehenge?

volajte ma blázon :D

(Tessa, 11. 9. 2009 19:53)

mám toľko rozpísaných poviedok, že to ani nechcite vedieť ... a začínam s novou. Blázon je asi moje druhé meno, ale i ja som zbláznená do páru DM/HG a tento nápad prišiel ako blesk z jasného neba :) tak uvidíme ako sa poviedka uchytí ...